نام: محمود

فامیل: افشارجو

فرزند:قنبر

شماره شناسنامه: 522

تاریخ تولد:1314/11/16

محل تولد: ارومیه

تحصیلات: سیکل

درجه:

تاریخ شهادت: جاویدالاثر

محل شهادت: شلمچه

نحوه شهادت: مفقودالاثر(سال 1382 از طرف بنیاد شهید اعلام شهادت گردیده است)

نام عملیات:رمضان

آخرین سمت:

محل دفن: مفقودالاثر

شهید (جاویدالاثر) محمود افشارجو در آن زمان شغلش نمایندگی مزدا بود و تحصیلات شهید سیکل بود.ثمره ی ازدواج شهید سه فرزند پسر می باشد که در زمان شهادت به ترتیب 10 و 6 و 3.5 ساله بودند.

بهترین آرزوی شهید خدمت به مردم بود و همچنین بزرگترین آرزویش شهادت بود.

فعالیت های عبادی شهید: هیچ موقع دیده نشد که از نماز اول وقت غافل باشد و یا روزه اش را خورده باشد. دستگیری از مستمندان را هیچ وقت فراموش نمی کرد که یکی از شایسته ترین رفتارش بود. می توانم گفت عبادات و اخلاقیات نمونه بود. محمود بود . همیشه حلال و حرام را رعایت می کرد.

خواب همسر قبل از شهادت: در آن زمان برای مکه معظمه ثبت نام کرده بودیم که یک روز من امام راحل را در خواب دیدم که به واسطه این خواب بعد از مدتی آگاه شدم که هر دو برای مکه اعزام شدیم.

در مورد جبهه می گفت: اینکه نباید جبهه ها رو خالی بگذاریم.به فرمایشات امام راحل لبیک بگوییم.همچنین به جبهه و جنگ علاقمند بود که در این راه قدم برداشت و در این راه رشادتها و دلاوریهای زیادی از خود نشان داد.

در جبهه مکانیکی می کرد و به تعمیرات ماشین های خراب رسیدگی می کرد. حتی خود یک آمبولانس خریده بود که در جبهه مجروحین را جا به جا می کرد و به بیمارستانهای صحرایی و بیمارستانهای شهرها انتقال میداد. خود آگاهانه و با چشم باز این راه را انتخاب کرد. آخرین  مسئولیتی که داشت راننده آمبولانس بودوآخرین اعزام شهید از طرف هلال احمر بود.

آخرین وداع : در حین رفتن من مانع اش شدم که همسرم برگشت گفت اگر ما نرویم پس چه کسی از خاک و میهنمان در مقابل دشمن دفاع کند که چهره اش بسیار نورانی و عرفانی شده بود.در واقع به نظر من به تمام شهدا شهادت الهام شده بود که همسر من هم یکی از آنها بود

نحوه شهادت: همسر بنده جاوید الاثر می باشد که در عملیات رمضان و در منطقه شلمچه در تیر ماه 1361 مفقود بوده و در سال 1382 از طرف بنیاد شهید اعلام شهادت گردید که تشییع گردیده و هیچ گونه مزاری نیز ندارد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic