نام: یعقوب

فامیل: آهوز

فرزند:ابراهیم خلیل

شماره شناسنامه:

تاریخ تولد:

محل تولد: روستای بزرگ آباد

تحصیلات: پنجم ابتدایی

درجه:

تاریخ شهادت: 26/12/1366

محل شهادت: دهلران

نحوه شهادت: اصابت ترکش

نام عملیات:

آخرین سمت:راننده سنگین(جهاد)

محل دفن: ارومیه – باغ رضوان

شهید یعقوب آهوز فرزند سوم خانواده بود.  که در روستای بزرگ آباد به دنیا آمدند ،بچه بسیار خوب و مومنی بود. تا پنجم ابتدایی درس خواند و به علت وضعیت مالی نا مناسب و کمک حال پدر شد.

وی در مراسمات مختلف شرکت می کرد، در دسته ی عزاداری ها و مناسبات مختلف حضور داشت. فداکار بودن ، شجاعت و ایمان بسیار بالایش زبان زد دوست و آشنا بود بود. احترام و عبادتش بیشتر بود ، ایمانش بسیار بالا بود.

 

سربازی شهید  در سپاه خدمت می کرد ، از تاریخ 19/1/1364 تا 19/1/1366 مشغول خدمت مقدس سربازی بود.

 اولین اعزام به جبهه : در اولین اعزام 16 سال داشتند و با خوشحالی بسیاری راهی جبهه شدند. فرمایشات امام (ره) و اینکه امام خواسته بودند که همه در جنگ شرکت کنند علاقه بسیاری به امام (ره) داشت، حتی هنگام شهادت عکس امام خمینی (ره) در جیبش بود.

 

مجروحیت شهید یک مرتبه در تصادف انگشتش زخمی شد و در بیمارستان بستری شده بودف ولی به خانواده اطلاع نداده بود.

آخرین اعزام : سه روز بود که عروسی کرده بود همسرش مریض بود گفت او را به شما می سپارم، من حتما باید برگردم جبهه و خداحافظی کرد و رفت.

نحوه شهادت : در دهلران روی بولدوزر خمپاره دشمن بعثی عراق به سرش اصابت کرده و به شهادتش منجر شده بود.در واقع آخرین چهارشنبه سال (چهارشنبه سوری) که 3 روز از عروسی اش گذشته بود به منطقه برگشت و به شهادت می رسد.

وصیت کرده بود اگر شهید شدم بگذارید 3 روز در خاک بمانم که به این خاک علاقه مندم.این خاک بوی کربلا را می دهد و طبق وصیتش 3 روز در همان جا ماند و بعد از یک هفته پیکرش به دست ما رسید.یعنی در تاریخ 26/12/1366 به شهادت رسیده و سه روز در آنجا مانده و بعد از یک هفته در تاریخ 7/1/1367 تشییع و تدفین شد.مزار شهید در باغ رضوان ، قطعه شهدا می باشد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic