شهید رضا علیزاده لک از کودکی بسیار پرجنب و جوش و خیلی شجاع و نترس بود بود و با اینکه به سن تکلیف نرسیده بود به نماز خواندن و روزه گرفتن علاقه خاص نشان می داد. بیشتر در امورات کشاورزی و امرار معاش و هزینه خانواده کمک می کرد . رفتارش با والدین عالی و محترمانه بود همیشه کسانی را برای دوست برمی گزید که اهل نماز و مسجد باشند ، مومن و متدین بود ، به نماز اول وقت ارزش زیادی قائل بود .

فامیل : علیزاده لک

فرزند : سلطانعلی

تاریخ تولد : 1348

محل تولد : ارومیه (روستای لک)

تحصیلات : دوم راهنمایی

تاریخ شهادت : 21/1/66

محل شهادت : جزیره مجنون

نحوه شهادت : اصابت خمپاره و ترکش

نام عملیات : عملیات کربلای 6

آخرین سمت : مکانیک

محل دفن : ارومیه (باغ رضوان) – قطعه شهداء

 

تا دوم راهنمایی در مدرسه روستای لک درس خواند که از طرف مدیر و معلمان مدرسه نیز مورد تشویق قرار می گرفت .

به سبب شعله ور شدن جنگ ازسوی خصم زبون لباس بسیج بر تن کرد و در جبهه ها در مدرسه عشق ثبت نام کرد و فعالیت و خدمت در راه اسلام را انتخاب نمود .

از طرف ستاد پشتیبانی جنگ و جهاد سازندگی برای اعزام به جبهه ثبت نام کرد . 18 ساله بود که در سال 66 به جبهه اعزام شد . و در انجام خدمات رانندگی ، سنگرسازی قسمت لودر سنگین و سپس به عنوان مسئول تعمیرگاه در مناطق عملیاتی جنوب خدمت کرد

مجروحیت : در پادگان حر ، شهرستان خوی آموزش را سپری نمود که در ضمن آموزش از ناحیه پا مجروح و به مدت یک ماه تحت نظر و مداوا بوده و در منزل دوران نقاهت را گذرانده و سپس بعد از بهبودی نسبی به جبهه ها اعزام شد .

نحوه شهادت : در جزایر مجنون و در عملیات کربلای 6 بر اثر اصابت ترکش خمپاره از ناحیه پشت سر در تاریخ 21/1/66 به شهادت رسید ، بنا به گفته همرزمانش که در زمان شهادت همراه وی بودند ، رضا در آخرین لحظات که داشت جان به جان آفرین تسلیم حق می نمود ، گفته بود : "از پدر و مادر و خواهر و برادرم حلالیت بخواهید تا این زمان از فرمان آنان سرپیچی نکرده بودم ولی آمدنم به جبهه شاید ناراحت شان کرده باشد که خواهش می کنم حتما برایم حلالیت بگیرید تا در آخرت راحت باشم" . پیکر مطهر شهید رضا علیزاده لک در تاریخ 21/1/66 در باغ رضوان ارومیه قطعه شهداء دفن گردید.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic