نام : جعفر

فامیل : اسدیان

فرزند : اصغر

شماره شناسنامه : 610

تاریخ تولد : 1341

محل تولد : مهاباد

تحصیلات : دیپلم

تاریخ شهادت : 1/2/65

محل شهادت : منطقه فاو – (دشمن بعثی عراق)

محل دفن : ارومیه – باغ رضوان – قطعه شهدا

در نامه ها یش توصیه به آشناها و ماها که سنگر من را خالی نگذارید و پشتیبان ولایت فقیه باشید و همچنین از رشادت و دلیری همرزمانش می نوشت .

قبل از شهادت مجروح شده بود ، یک بار در منطقه فاو مجروح شده بود که هنوز بهبودی کامل نیافته بود که دوباره به جبهه برگشت .

آخرین وداع : چون من قبلا نیز خواب دیده بودم و به واسطه این خواب به من الهام شد که این بار که برود دیگر برنمی گردد و شهید می شود با توجه به اینکه در آخرین اعزامش کاملا فرق کرده بود ، آرام و قرار نداشت . خوشحا بود که من به طور عینی شهادت را در چهره ی پسرم مشاهده کردم .

نحوه شهادت : توسط دشمن بعثی عراق در منطقه فاو در تاریخ  1/2/65 به شهادت نایل آمده که چهار روز از شهادتش گذشته بود که پیکر مطهرش بعد از 4 روز به دستمان رسید و در تاریخ 5/2/65 تدفین گردید .

شهید جعفراسدیان در شهر مهاباد بدنیا آمد و در این شهر رشد و نمو یافت و از همان کودکی به نماز و روزه علاقه خاص نشان می داد .  وی دوران تحصیلی ابتدایی و راهنمایی را در شهر مهاباد گذراند و( در زمان انقلاب که شهر مهاباد ناآرام و شلوغ بود) همراه خانواده به ارومیه نقل مکان کرد و دوره دبیرستان را در ارومیه به اتمام رساند و دیپلم گرفت و بعدا به خدمت سربازی رفت.

به کتابهای مذهبی بیشتر علاقه داشت مطالعه کند . همچنین بیشتر قرآن تلاوت می کرد و به قرآن نیز در همه مراحل زندگیش عمل می کرد .

در راهپیماییهای شهر شرکت می کرد و در جلسات پایگاه حضور داشت و در نگهبانی های داخل شهر نیز حضور داشت ، مخصوصا در تشییع جنازه شهداء هم خود شهید و هم ما شرکت می کردیم .

 

شهید بعد از طی دوره سربازی وارد سپاه شد . ازدواج نکرده بود  که به جبهه ها اعزام شد و بعدا ازدواج کرد که معیار انتخابش مومن و متدین بودن و با حجاب بودن بود . خود همسرش را انتخاب و ازدواج کرد . اما ازدواجش نیز مانع از جبهه رفتنش نشد . حتی قبل از ازدواج با همسرش در این مورد صحبت کرده بود و چون که آرزویش شهادت بود و خود با آگاهی کامل و چشم باز این راه را انتخاب کرده و با علاقه خاصی به جبهه اعزام شد . بدین ترتیب مدت زندگی ایشان 4 ماه طول کشید و جعفراسدیان به والاترین مقام عشق یعنی شهادت رسید .

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic