شهید اکبر آشتاب

فرمانده گردان ادوات(ضد زره)لشگر مکانیزه 31 عاشورا(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

20 فروردین ماه سال 1341 ه ش در تبریز ,محله مارالان در خانواده متدین و مستضعف متولد شد. دوران كودكی را در خانواده به سرپرستی پدر و مادر گذراند و از شش سالگی در دبستان دیباج (سابق)مشغول تحصیل شد . دوران شش ساله ابتدائی را در مدرسه مزبور به پایان رساند و تحصیلات متوسطه را در هنرستان كشاورزی شهید بهشتی تبریز با موفقیت سپری كرد.
او ضمن تحصیلات همواره کمک كار پدر خود در كسب و كار بود و در تامین معاش به والدین خود كمك می كرد. همواره در زمان تحصیل آن چه رادر توان داشت به کار می گرفت و تلاش و فعالیت می نمود . در طول زندگی همواره فردی موحد و متدین بود. از آغاز انقلاب اسلامی همیشه در جهت پیشبرد انقلاب فعالیت و تلاش می كرد .
در اواخر سال1358 با توجه به علاقه ای که داشت در سپاه تبریز ثبت نام نمود ووارد سپاه شد. بعد از آموزشهای لازم و شایستگی نظامی كه از خود نشان داد به مربی گری سلاحهای سبك و سنگین انتخاب شد.پس از اینکه به این سمت انتخاب شد به پایگاه آموزشی شهیدمیرسلطانی رفت ودر آنجا اقدامات زیادی را در جهت آموزش نظامی نیروهای سپاه وبسیج به عمل آورد.
در آبان ماه سال 1359 به جبهه پاوه رفت و بعد از 4 ماه جنگ و مبارزه ، به تهران عزیمت نمود.او در پادگان سعید آباد برای تكمیل تخصص مربی گری به آموزش سلاح های مهم ، تانك ، توپ ، توپهای پدافندی، تفنگ 106 ، مشغول بود. در برگشت به تبریز در مرکز آموزشی خاصابان مشغول آموزش افراد سپاه شد.
در هشتم آذر1361به جبهه سوسنگرد رفت تادر عملیات پیروزمند طریق القدس شرکت کند.اودراین عملیات فرمانده واحد ادوات (ضد زره)لشگر 31 عاشورا بودوپس از سالها مبارزه با طاغوت و دشمنان داخلی و خارجی , به شهادت رسید.
در وصیت نامه خود آرزو می کند:
" ای كاش نمیرم و ببینم كه دشمن را به لرزه انداخته ام تا بفهمد كه اسلام راستین فقط با پیروی خط امام عملی است. "
این چنین بود كه با پیروی از مكتب حسینی و به فرمان امام بزرگوار روح خدا خمینی پنجه در پنجه امپریالیسم شرق و غرب نهاد و با شهادت خویش دشمنان اسلام و مسلمین را خوار و ذلیل نمود.
منبع:پرونده شهید دربنیاد شهید وامور ایثارگران تبریز ومصاحبه با خانواده ودوستان شهید
وصیت نامه
بنام ایزد یکتا،بنام ربّ بی همتا
درود من به قوم و ملّت ایران،درود من به اسلام و مسلمانان،درود من به مجاهد در سبیل الله،اینک که بهترین موقعیّت برای مبارزه با کافران و مشرکان پدیدارگشته و اینک که مزدوران بی وطن به میهن اسلامی ما و به خاک مقدّسمان هجوم آورده اند فرصت را برای دفاع از دین برترمان اسلام و سرزمین دلاور مردان ایران را از دست نمی دهم و آرزو و عزم دارم که نمیرم تاهنگامی که دشمن را به لرزه بیندازم.
هیچ نمی خواهم به سادگی کشته شوم و یا اسیر شوم باید دگرگون کنم باید عصیان کننده های در برابر حق را وسر جای خود بنشانیم آنها را.
به قول امام:" اگر پیروز شدیم اسلام پیروز است و اگر شهید شدیم چه بهتر باز هم پیروزیم ."و من آرزو دارم هنگامی که شهید می شوم ضربه ای به دشمن زده باشیم ,ضربه ای محکم و فراموش نشدنی تا دشمن بداند ما عاشقان شهادت تا دمار از روزگار مزدوران آمریکایی و اطرافیان او در نیاوریم ساکت نخواهیم نشست .
تو ای امام از ما راضی باش و خشنود که برای احیای دین و دفاع از دین و وطن تمامی اعضاء بدن و جانمان را هدیه می دهیم تا اسلام و قوانین عدل گستر آن در سراسر جهان گسترش یابد. اکبر آشتاب


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic