نام: ناصر

فامیل: آذر خویش

تحصیلات: دیپلم

تاریخ شهادت: 12/5/65

محل شهادت: منطقه (خاو)

نحوه شهادت: اصابت ترکش به ناحیه گلو(گردن)

محل دفن: ارومیه باغ رضوان قطعه شهدا

شهید ناصر آذرخویش، دیپلم بود و شاغل در جهاد و سازندگی بود. مدت زندگی مشترکشان 5 سال، ثمره زندگیشان 2 فرزند دختر می باشد که زمان شهادت پدرشان یکی 3 ساله و دیگری 5/1 ساله بود. شهید نمازش همیشه اول وقت بود.نمازش ترک نمیشد.احساس میکردم در این عالم نیست،زمینی نیست و به زودی آسمانی خواهد شد.هر موقع نیاز بود خون اهدا میکردو اگر لازم بود باز هم اهدا میکرد.

فعالیت های سیاسی:قبل از انقلاب که در فعالیت های انقلابی شرکت میکرد و پس از آن هم در پایگاه ها و مساجد و هم در اداره ی جهاد مشغول بود.

تحصیلات شهید و دلیل ترک تحصیل:تا دیپلم تحصیل کرده بود و چون مسئولیت نگهداری مادرش را بر عهده داشت نتوانسته بود ادامه تحصیل دهد (به دلیل ازدواج مجدد پدرش،مادرش جدا از پدر و در کنار شهید زندگی میکرد و شهید تنها نان آور محسوب میشد.)

اولین اعزام شهید:پس ازدواج رفت.26ـ27ساله بود که عازم جبهه شد. عاشق شهادت بود،میگفت رفتن به جبهه و دفاع از کشور مردم عزیزمان راهی است بسوی شهادت و این یعنی رسیدن به خدا. خودش عاشقانه در این راه قدم میگذاشت،حتی اهل فامیل ودوستان را نیز تشویق میکرد.

چهره اش عجیب نورانی شده بود قبل از رفتن لباسش را به خشکشویی داده بود با اینکه آن را برای جبهه میپوشید و آنجا خاکی میشدند،حتی پرسیدم تو که آنها را برای منطقه میپوشی،گفت میخواهم تمیز و مرتب بروم.همه ی افراد کاروان با خلوص و ایمان میرفتند.در واقع چه از لحاظ جسمانی و چه روحی خود را برای شهادت آماده کرده بودند.

نحوه ی شهادت:بر اثر اصابت ترکش به ناحیه ی گلو در منطقه ی فاو به شهادت رسیده بود.آنقدر چهره ی نورانی خیره کننده ای داشت.در یک حالت مثل خواب بود که همه از این حالت متعجب بودند.

تشییع جنازه ی شهید:در تاریخ 6/5/65 به شهادت رسیده و در تاریخ 12/5/65 یعنی 6 روز بعد تشییع شد.مراسم تشییع با شکوه فراوان و با استقبال بی نظیر مردم همراه بود.محل دفن باغ رضوان ـ قطعه ی شهدا میباشد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic