شهید اكبر فتاحی خلخانه به سال 1341 در روستای قلاتان از توابع شهرستان نقده به دنیا آمده و در مورخه 65/10/30 در منطقه عملیاتی جزایر مجنون به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

شهید اكبر فتاحی در سال 1341 در یك خانواده متدین و مذهبی در روستای قلاتان از توابع شهرستان نقده پا به عرصه هستی نهاد.
دوران طفولیت را در كنار خانواده با مهر و محبت و پدر و مادر پشت سر نهاد و هوش و ذكاوت و استعداد او آینده ای درخشان برای او تدارك دیده بود. تحصیلات ابتدائی را با موفقیت تمام سپری كرد و برای تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان علیرغم مشكلات و سختیهای مالی راهی شهرستان نقده شد و با اراده و پشتكار بی نظیر این دو مقطع را پشت سر گذاشت و موفق به اخذ مدرك تحصیلی دیپلم گردید.

شهید اكبر فتاحی فردی آرام و متین بود. صفا و پاكدلی او كه از پدر و مادر بزرگوارش به ارث برده بود ایشان را در میان جمع خانواده و دوستان الگو و نمونه ساخته بود. صداقت او در گفتار و شیرینی كلامش باعث جذب دوستان شده بود و دارای دوستان بسیار صمیمی و پاك سرشت بود كه همه آنها تحت تأثیر اخلاق پسندیده و تواضع و فروتنی آن شهید بزرگوار قرار گرفته بودند.

سیمای نورانی او از معنویت و روح عبادت ایشان حكایت می كرد. شهید اكبر فتاحی در جریان انقلاب شكوهمند اسلامی در سنگر مدرسه دوشادوش دوستان مبارزش علیه رژیم طاغوت به قیام و مبارزه برخاست و با نوشتن شعارها و پخش اعلامیه در سطح مدارس نفرت و انزجار خویش را از حكومت منحوس پهلوی اعلام می كرد.

پس از پیروزی انقلاب نیز با فعالیت در انجمن اسلامی مدرسه به دفاع از آرمان ها و ارزشهای اصیل انقلاب پرداخت.

شهید در كنار تحصیل در كار كشاورزی به پدر بزرگوار خویش نیز كمك می نمود و علاقه خاصی به والدین خود داشت.

آن شهید بزرگوار پس از اتمام تحصیلاتش برای مبارزه با دشمن بعثی كه دست تطاول و چپاول به میهن اسلامی ما دراز كرده بود عازم خدمت مقدس سربازی شده تا دین خود را نسبت به انقلاب و رهبر انقلاب ادا نماید.

بعد از آموزش های نظامی لازم به منطقه عملیاتی جزیره مجنون جائی كه تك تك نخل های آن با خون دلاوران این مرز و بوم آبیاری شده بود شتافت. او در دیار عاشقان با اخلاص و فداكاری به مقابله با استكبار جهانی پرداخت تا به دشمان بفهماند كه جوانان غیور ایران تا پای جان از خاك خود دفاع می كنند و بالاخره و بعد از مدتها دوری و رشادت سرانجام در مورخه 65/10/30 در جزیره مجنون در مصاف با كفار هدف گلوله تانك قرار می گیرد و به هدف نهائی خود كه همانا تقرب به خداوند بود نائل آمد و روح پاك و مطهرش به دیدار معبود خویش شتافت. پیكر پاك این شهید با حضور گسترده امت حزب ا... در گلزار شهدای روستای قلاتان به خاك سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic