شهید امیر حكیم رضا در روستای راهدانه نقده متولد شد و پس از درخششی كوتاه بر آسمان پرفروغ ایران زمین در تاریخ 63/8/17 بر اثر تركش توپ كفار بعثی در منطقه سردشت به سوی معبود خویش هجرت كرد و در گلزار شهدای نقده در جوار برادر شهیدش مأوا گرفت.

شهیدان این هدایت یافتگانی كه عصاره منزلتها و زحمتها و ارزشهای بزرگ انسانی اند. با ایثار جان عزیزشان برهانی بر خضوع و آزادگی شاهدان جهاد در پیشگاه الهیت هستند. شهید امیرعلی حكیم رضا در روستای پرلطف و صفای راهدانه به سال 1334 در خانواده ای متدین و مسلمان و از پیروان راستین خاندان نبوت و امامت پا به عرصه هستی نهاد و در زادگاه خود كه محیط فقر و محرومیت و رنج و زحمت بود، از همان اوان كودكی طعم فقر را چشیده و با محرومیت بزرگ شد و به همین علت برای تأمین مخارج زندگی خانواده به كمك پدر پیر و زحمتكش خود شتافت و در كارهای كشاورزی او را یاری داد.
در اوجگیری انقلاب، دوشادوش برادران در سرنگونی رژیم منحوس پهلوی حضور فعال داشت و مانند برادرش به امام امت عشق می ورزید و از دوستداران خالص او بود. بعد از پیروزی نهضت خونین برای حفاظت و پاسداری از كیان اسلامی به عضویت بسیج سپاه درآمد و عاشقانه در جبهه های مختلف حضور یافت و روزهای متمادی در میادین نبرد حضضور یافت و در راه اعتلای كلمه ا... كوششهای فراوان می نمود.

ایشان با فداكاری در صحنه های نبرد حق علیه باطل اسماعیل وار با عشق و ایمان و اعتقاد راسخ به جهاد برخاست و دلش هوای زیارت حسین(ع) را كرد، تا اینكه قامت استوارش به تاریخ 63/8/17 در جبهه سردشت بر اثر تركش توپ دشمن بر خاك افتاد و پیكرش شكوفه باران زخمها شد و خون مطهرش جبهه سردشت را گلستان شهادت ساخت و قامت استوارش در دوش همرزمانش در شهرستان نقده تشییع و در كنار برادر شهیدش در گلشن این شهرستان به خاك نهادند.

رحمت خداوند بر روح پاكشان.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic