سردار سرتیپ پاسدار حاج محمد حنیفه درستی در اواخر تابستان 1337 در روستای قوروق شهرستان خوی دیده به جهان گشود.

علیرغم فشارهای زندگی كه بر روی خانواده بود، پس از خدمت سربازی به دلیل شرایط حساس منطقه شمال غرب كشور و حضور گروهك های ضد انقلاب  از تاریخ 23/12/1357  به مدت یك سال به عنوان چریك در یگان های لشكر64 پیاده ارومیه خدمت نمود؛ تا اینكه فكر پیوستن به جمع سپاهیان پاسدار او ، در تاریخ13/3/1359 محقق شد.

 او جزو افرادی بود كه پس از پایان دوره آموزشی در جهت برقراری امنیت در منطقه عملیاتی صونور خوی حضور یافته و پس از اندك مدتی به دلیل تجربه و لیاقتی  كه از خود نشان داد سر پرستی اردو گاه عملیاتی به او سپرده شد و از آن به بعد تا روز شهادتش در مناطق عملیاتی حضورمداوم داشت .

جای جای مناطق عملیاتی، حنیف را به یاد دارد و مردم خوی قاطعیت و شجاعت و ایثار او رادر ذهن دارند كه چگونه ضد انقلاب را از آن مناطق ریشه كن كرد و امنیت را در همان اوایل انقلاب به مردم موءمن هدیه داد.

حنیف رزمنده ای دلاور و فرماندهی با درایت بود و همین لیاقت او باعث شد تا مسئولیت های مختلفی را بر عهده داشته و دوشادوش رزمندگان اسلام حافظ حریم و حرمت اسلام و مردم باشد.

زندگی حنیف هیچ وقت رنگ آرامش را ندید و همیشه در فكر مبارزه و در كنار آن همت خود را جزم كرد تا فرزندان این مرز وبوم را برای دفاع از اسلام و كشور آماده كند.

حنیف فرماندهی را تكلیفی الهی می‌پنداشت و بدین جهت به قبول مسئولیت‌های مختلف گردن نهاد و در طول زندگی پر افتخار رزمندگی اش مسئولیت های زیادی را تقبل كرد تا قدمی در دفاع از اسلام عزیز برداشته باشد.

سرپرستی اردوگاه عملیاتی در صنونورجاده قطور خوی ، فرماندهی گروهان در پیرانشهر ، فرماندهی گروهان در تیپ 27 محمد رسول ا... در جنوب  ، جانشینی و مسئولیت عملیات سپاه خوی ، فرماندهی گردان جند الله خوی،  مسئولیت واحد آموزش نظامی سپاه خوی ، فرماندهی گردان حضرت                  ابو الفضل (ع) تیپ ابا عبد ا... الحسین (ع) ، فرماندهی گروه رزمی شهدای مكه ، معاونت عملیات لشكر3 و فرماندهی تیپ های سوم و دوم لشكر 3 بخشی از نشانه های ایثار و فداكاری این شهید بزرگوار می باشد.

در  طی  این مدت چهار بار مجروح گشته و به افتخار جانبازی نائل آمده بود.

 او در كنار رزم در میدان های نبرد به تحصیل علوم مختلف پرداخت و تحصیلات عالی را در دانشگاه امام حسین (ع) سپری نمود .

حیف تاب ماندن در این دنیای فانی را نداشت و به همراه یار دیرینش سردار قهاری وسردار زمانلو ودیگر  همرزمانش شهادت را در آغوش كشیده و به ملكوت اعلی عروج كرد ودر كنار دیگر همرزمانش آرام گرفت.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

وصیتنامه سردار شهید حاج محمد حنفیه درستی

 

بسم الله الرحمن الرحیم

تاریخ29/1/1374مصادف با هجدهم دیحجه سال1315هجری قمری وصیت نامه محمد حنفیه درستی فرزند مرحوم علی درستی

اشهد ان لا اله الا الله واشهد ان محمدارسول الله واشهدان علی ولی الله

شهادت می دهم به یگانگی خداوند متعال وشهادت میدهم به رسالت ونبوت حضرت خاتم الانبیاءمحمد مصطفی(ص)شهادت میدهم كه حضرت علی ابن ابی طالب ولی ووصی حضرت رسول اكرم میباشد.

         دوش وقت صحر از غصه نجاتم دادند

                                            واندر آن ظلمت آب حیاتم دادند

        چه مبارك صحری بود چه فرخنده شبی

                                                     آن شب قدر كه این تازه براتم دادند

سلام وصلوات خداوند بر روح پاك حضرت رسول اكرم (ص)وائمه معصومین(ع)،سلام وصلوات بر محضر آقا امام زمان عجل الله فرجه الشریف خاتم امامان معصوم(ع)شهادت می دهم كه حضرت مهدی در غیبت كبری میباشد وانشاءالله بنا به تشخیص خدا روزی قیام خواهد كرد.

سلام وصلوات بر روح بلند امام امت خمینی كبیر رهبر بزرگ انقلاب اسلامی كه مارا از ظلم وستم طاغوت واستكبار جهان خوار شرق وغرب خصوصا آمریكای جنایتكار رهایی بخشید ودر این عصر مارا به راه راست هدایت فرمود.سپاس وستایش خداوند منان را كه بر ما منت نهاد ومارا در عصر خمینی به دنیا آوردوما با دیدبصیرت وآگاهی واختیار كامل راه امام امت را انتخاب كردیم ودر این راه به جهاد همه جانبه پرداختیم وبه عنوان پاسداری اسلام را به بركت وجود امام عزیزمان برای خود برگزیدیم وهشت سال با صدامیان وجهان خواران ومعاندان نظام مقدس اسلامی به جنگ پرداختیم تایاری خدا شامل حال ما باشد ونظام مقدس جمهوری اسلامی را از شر ستم كاران نجات دادیم. سلام وصلوات بر ولی امر مسلمین جهان حضرت ایت الله خامنه ای،رهبر وفرمانده كل قوا بعد از رحلت امام این كشتی عظیم اسلامی را هدایت می كندوحقا راه امام امت را طی می نماید.

 

همه همكاران وهمرزمان ودوستان وآشنایان را توصیه می كنم راه امام امت راكه همان راه انبیای عظام واوایاءگرامی میباشد ادامه بدهند ودر دفاع از مقام معظم رهبری وحكومت اسلامی از هیچ گونه كوششی دریغ نورزندتا انقلاب را به انقلاب مهدی(عج)متصل نمایند.خانواده خودم وبرادران وخواهران را به پاكی وعفت دعوت می نمایم.وصیت می كنم بعداز من حخجاب اسلامی را رعایت نموده وزینب وار ادامه دهنده راه من باشند.

راه وهدفی كه حضرت ابا عبدالله الحسین(ع)در مكدت كوتاهی ترسیم نمودند،تلاش وهوشیاری واستقامت دهنده آن یعنی زینب قهرمان بودكه بعد از چهارده قرن هنوزادامه پیدا كرده وحفظ شده است.ما وشمادر تكمیل آن مسیر باید اقتدا كنیم به حضرت زینب سلام الله علیها.

اكنون كه زیارت بیت خدا نصیب من شده وانشاءالله جمعه حركت میكنم،خانواده ام موظف هستند موارد زیر را بعد ازمن انجام بدهندوطبق وصیت من دراین وصیتنامه عمل كنند:

1-               اگر در مدینه از دنیا رفتم در قبرستان بقیع یا نزدیك آن دفن شوم وخانواده ام از دفن من در كنار شهدای بقیع وامامان ناراحت نباشند.

2-               البته شهادت در راه حق وملحق شدن به شهدای اسلام آرزوی دیرینه من است كه اگر این هم حاصل شددر كنار همرزمان شهیدمان دفن شوم.

3-               هیچ حق شخصی برگردنم ندارم،در صورتی كه كسی مطالبه شخصی نمودبا ارائه سند ومدرك ویا عدله كافی تحویل دهید.

4-               وصی من برغادر بزرگم حاج ولی درستی می باشدكه شرعا مجاز هستند برابر وصیت اینجانب عمل نماین.

5-               سرپرستی فرزندانم به عهده همسرم می باشد.

6-               فرزندانم را توصیه میكنم به تزكیه نفس وتحصیل علم،فقط از طریق كسب علم میتوانید راه بنده را ادامه دهید.

7-               اگر در مدت دوران دفاع مقدس وبعداز آْن در مناطق مناطق ماموریتی نتوانستم به صورت معمول مثل همه پدران در كنار شما باشم،برحسب وظیفه شرعی واحساس تكلیف الهی وتعهد پاسداری باخدایم معامله كردم وهركه با او معامله كند درنهایت ضرر نمی كند.شما نیز دنیارا وسیله ای برای رسیدن به او قرار بدهید.خدایا كمكم كن بنده تو باشیم.برای توزندگی كنیم وبرای تو بمیریم.

                          

                                   محمد حنفیه درستی     29/1/1374

 

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic