نام: اسماعیل

فامیل: لطفی

فرزند: آقا علی

شماره شناسنامه: 50

تاریخ تولد: 1339

محل تولد: ارومیه ـ گور چین قلعه ـ بخش انزل

تحصیلات: دانشجوی کارشناسی عمران

تاریخ شهادت: 19/6/1367

محل شهادت: تصادف در حین ماًموریت (جاده ارومیه ـ مهاباد)

نحوه شهادت: تصادف

محل دفن: ارومیه ـ گورچین قلعه ـ قطعه شهداء

شهیدعلی لطفی دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدرسه ی روستای گور چین قلعه ارومیه و دبیرستان را در سلماس سپری نمود و سپس وارد دانشگاه شد که در رشته ی مهندسی عمران ممشغول به تحصیل گردید. ولی به خاطر علاقه ی وافری که حضور در جنگ و جبهه داشت توأم با درس به فعالیتهای دیگر می پرداخت، شهید فوق دیپلم خود را در ارومیه و کارشناسی را در مراغه ادامه می داد که در دوره ی کارشناسی به شهادت رسید.

زمان انقلاب فعالیت گسترده در بخش اعلامیه و تظاهرات داشت، زمانی هم که جنگ آغاز شد جزء نیروی فعال بسیج بود که در بخش انزل اکثر بسیجی ها و انقلابی ها با او آشنا یی داشتند. ایمان و شهامت بلاوصف او بود، خیلی ها برای راهنمایی پیش او می آمدند.

از اوایل جنگ که وارد سپاه شد، تا زمان شهادتش در آنجا خدمت می کرد و نظرش این بود که برای یاری رساندن بر رزمنده ها در جبهه باید همه دست در دست هم دهیم. از طرف سپاه مدتی به قوشچی منتقل شد که بعد از یک سال سکونت و خدمت در آنجا دوباره به ارومیه باز گشت.

نحوه شهادت: هنگام رانندگی در جاده ارومیه ـ مهاباد در حین ماموریت تصادف کرده، در تاریخ 9/5/67 و پس از انتقال به بیمارستان تبریز و سپس تهران پس از 40 روز به شهادت می رسند. او زمانی که به شهادت رسید 27 سال داشت. پیکر پاک این بزرگوار روستای گورچین قلعه ، قطعه شهدا می باشد.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic