شهید حدود 19 سال  سن داشتند، او با شور و حال عجیبی راهی جبهه های نبرد شد، و خودش آگاهانه این راه را انتخاب و با امید پیروزی و در این مسیر قدم گذاشت.

 

 

نام:                          فریدون

فامیل:                      محمّدپور

فرزند:                       علی

تاریخ تولد:                 1341  

محل تولد:                  ارومیه

تحصیلات:               پنجم ابتدایی

تاریخ شهادت:        13/12/1362

محل شهادت:        سرو – پایگاه کورا

نحوه شهادت:            تیر دشمن

محل دفن:            گلزار شهدای ارومیّه
 

شهید فریدون محمّدپور، تحصیلاتش نیز تا پنجم ابتدایی بود. ایشان فردی انقلابی وایمانش بسیار قوی بود، و خدمت گذاری واقعی برای نظام بود.

 شهید در مسجد روستا فعالیت وسیعی داشتند و در تدارک مراسمات مختلف مذهبی فعالیت وسیعی از خود نشان می دادند و در دعاهای توسل , زیارت عاشورا ؛ دعای کمیل و... عارفانه شرکت میکردند.

او همیشه از خدا میخواست انقلابی که به پیروزی رسیده، موفقیّت های بعدی را در جنگ نیز حاصل نماید، بهرۀ زحماتی که ملّت در این راه متحمّل شده اند ببیند.

شهید به امام خمینی ( ره ) علاقۀ وافری داشت، تا جایی که در همه عکس هایش در کنار تمثال مبارک حضرت امام عکس گرفته است. 

وی در مقابله با مشکلات با صبر و بردباری مسائل را حل و فصل میکرد چون هدف اصلی او موفقیت در جنگ بود؛ لذا همۀ مشکلات در نظرش کوچک می آمد. برای همین هم توصیه اش به اطرافیان بخصوص هم سن و سالانش این بود که شما نیز در دفاع از کشور سهیم باشید، باید همه دست در دست هم دهیم تا به پیروزی دست یابیم.

شهید حدود 19 سال  سن داشتند، او با شور و حال عجیبی راهی جبهه های نبرد شد، و خودش آگاهانه این راه را انتخاب و با امید پیروزی و در این مسیر قدم گذاشت.

مجروحیت شهید: یکبار در ارومیه توسط حزب دمکرات از ناحیۀ شکم تیر خورده و مجروح گردیدند.

نحوه شهادت و محل شهادت: در منطقۀ سرو – پایگاه کورا با تیر مستقیم دشمن  که به پشتش اصابت کرده بود، به شهادت رسیدند. تاریخ شهادت 13/12/62 و تاریخ دفن 20/12/62 میباشد و مزار شهید در ارومیه قطعه شهداست.

خاطره ای بعد از شهادت: یک بار از پادگان المهدی آمده بودند، از خانواده اش برگ مأموریتهای شهید را خواستند، همۀ برگه هایش را آوردیم، تعجب کردند و گفتند: با این همه مأموریت او اصلأ در منزل بوده است؟!

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic