َشهید ذات الله صابریان

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان «جویبار»


در سال 1329در محله ی «سید زین العابدین »در شهرستان« جویبار» به دنیا آمد.
خانواده و دوستان او را علی اصغر صدا می زدند.
تحصیلاتش را تا پایان مقطع متوسطه درقائم شهر ادامه داد واز هنرستان«شریف واقفی »این شهر دیپلم راه وساختمان گرفت. با شروع مبارزات مردم ایران بر علیه حکومت ظالمانه ی پهلوی او به صف مبارزان پیوست وتا فرار دیکتاتور به مبارزه ی بی امان ادامه داد.انقلاب اسلامی که پیروز شد وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد وپس از مدتی به فرماندهی سپاه در شهرستان جویبار منصوب شد.
شهید »صابریان»در این سمت خدمات شایانی انجام داد وبا سازماندهی واعزام نیروهای بی شمار بسیجی نقش سازنده ای در پیشبرد امور جنگ داشت.
او رسیدگی وضعیت رفاهی ومالی رزمنگان را از وظایف ذاتی خود می دانست ودر این راه بیشتر از حقوق ودارایی خودش هزینه می کرد.
فرمانده سپاه جویبار بود اما بعد از اتمام ماموریت وکار روزانه مسافت سپاه تا منزلش را با خودروهای عمومی و یا پیاده طی می کرد تا از بیت المال در امور شخصی استفاده نکرده باشد. حضور تمام وقت در ماموریت وکار شبانه روزی اورا از تحصیل باز نداشت وپس از قبولی در دانشگاه به کسب علم پرداخت.
یک سال از تحصیلش در رشته مهندسی عمران در دانشگاه آزاد قائم می گذشت كه شهید شد. علاوه بر دانشگاه آموزش عمومی را به مدت 2 ماه در سپاه قائم شهر گذراندو مدت 3 ماه در پادگان امام حسین(ع) تهران دوره ی فرماندهی و تخصص كار با توپ 106 را فرا گرفت. سرانجام در تاریخ21/11/1364 در عملیات والفجر8 در بندر «فاو»در جنوب عراق به شهادت رسید.
منبع:پرونده شهید دربنیاد شهید وامور ایثارگران ساری ومصاحبه با خانواده ودوستان شهید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic