شهید قربانعلی شرفخانلو
فرمانده واحد تدارکات لشکرمکانیزه 31عاشورا(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)
سالها 1342 ه ش كه امام خمینی (ره) خطاب به فرعون ایران یاران خود را بچه های خردسال آرمیده كه در گهواره ها نامید , در خانه ای محقر از كوچه های محله امامزاده شهرستان خوی پسری به نام قربان علی آرم آرام راه رفتن می آموخت .
خانواده ی شرفخانلو مذهبی بود و نماز و روزه الفبای زندگی آنان را تشکیل می داد . پدرش از صبح خیلی زود تا پاسی ازشب فرش می بافت. او اندكی که بزرگتر شد باتیغك فرشبافی آشنا شد . قبل از رفتن به مدرسه او یك فرشباف كوچك بود واز كوچكی با كار آشنا شد . هر روز بعد از رفتن به مدرسه او در كارگاه قالیبافی مشغول كار می شد . از روزی که به مدرسه راه یافت با مكتب انسان ساز اسلام آشنا شد .
اودر جلسات مذهبی مسجد "آستانه علی "شركت می كرد .با حضور در مسجد وارتباط باافراد مومن ,با مبانی اسلام ومکتب تشیع آشنا شد,این آشنایی باعث شداو به افکار واندیشه های امام خمینی(ره) گرایش پیدا کند.
با اوجگیری انقلاب اسلامی به رهبری امام (ره)در براندازی حكومت پهلوی فعالانه نقش داشت .اواز آغاز مبارزه تا زمان شهادتش لحظه ای به راحتی خود نیندیشید و تمام توان خود را برای به ثمر رساندن وتثبیت انقلاب به كار بست .
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اندك زمانی معلم بود و در عرصه تعلیم وتربیت فعالیت می كرد .
بعد ها که به شهادت رسید دانش آموزانش در سوگ شهادتش چه حرفها از ایمان و صبر و تقوای او نگفتند و اشكها که نریختند .
او راههای رسیدن به تعالی را پیمود وبه سربازان عاشق امام زمان ( ع) پیوست و لباس پرقداست پاسداری را به تن كرد . در قسمتهای مختلف سپاه خدمت کرد وبعد از آن ازطرف سپاه آذربایجان غربی به جهاد سازندگی قره ضیاءالدین مامور شد تا برای مردمی كه سالهای طولانی ,حاكمیت فقر وجهل و ظلمت را تجربه کرده بودند,مرهمی باشد.اوصمیمانه به مردم خدمت می كرد و مردم نیز عاشقانه او را دوست داشتند.
پس از آن مدت كوتاهی شهردار قره ضیاء الدین شد اما با توجه به نیاز سپاه دوباره به این نهاد بازگشت و به عنوان مسئول تداركات ناحیه و عضو شورای فرماندهی سپاه خوی مشغول خدمت شد .
قربانعلی ماندن در شهر و دوری از جبهه را تحمل نمی کرد. در آبانماه سال 1361 برای تحقق تنهاآرزویش راهی جبهه شد . در مرحله مقدماتی عملیات والفجر مقدماتی مسئول تداركات تیپ 3 لشکر31عاشورا بود.درعملیات والفجر یك مسئول تداركات لشکر عاشورا شد و در این عملیات به شهادت رسید.
منبع:پرونده شهید دربنیاد شهید وامور ایثارگران ارومیه ومصاحبه با خانواده ودوستان شهید



وصیت نامه

بسمه تعالی
با سپاس بیكران به خداوند متعال وبرگزیده برحقش خاتم پیامبران حضرت محمد ( ص) و با سلام و سپاس به ائمه معصومین و با درود به رهبر كبیر انقلاب اسلامی جهانگیر ایران ,وصیت نامه خود را به شرح زیر كه در درجه اول وصی ماها برادران پاسدار وبسیجی وجوانانند و امت حزب الله می باشد ,تنظیم می کنم.
ما وارث ایرانی خراب شده توسط شاهان و دشمنانمان درجنگ تحمیلی هستیم, كشوری اسلامی با رهبری الهی كه با یك جمله ی:" آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند. " پشت ابرقدرتها را به لرزه درمی آورد می باشیم.
باید از ولایت حضرت امام خمینی حداكثر استفاده را نموده و به وظیفه شرعی خود كه اعتقاد وپیروی از ولایت فقیه است عمل نماییم و هر روز دست به دعا برای طول عمر امام امت و فرج حضرت مهدی عج و اتصال انقلاب اسلامی ایران به انقلاب حضرت مهدی ( عج) را با آرزوی تشكیل لشكر و تیپهای جند الله برای تحقق فتوای اخیر امام امت مبنی بر واجب كفائی بودن مسئله شركت در جنگ ؛دعا کنیم وعمل مان نیز در این راستا باشد.
به امید پیروزی كه حمله سراسری در تمام جبهه ها شروع وانشاء الله تا آزادی قدس و شكست آمریكا به پیش رفته ,و انقلاب را به تمام جهان صادر كنیم .
و اما جبهه و برداشتی كه تا به امروز از جبهه داشته ام خیلی خلاصه بیان می کنم:
جبهه دانشگاهی است كه با قلم گلوله و با رنگ خون ودر سرزمین كربلا ترسیم ونقش بسته است و مكانی است مقدس ومحل قطع و بریدگی از تمام وابستگیهای دنیاست و تنها وابستگی و عشق به خداست و تمامی كارها به خاطر خداودر جهت لقا ء الله .
محل امتحان و آزمایش ما انسانهای خطاكار توسط خداوند متعال است كه انشاء الله بتوانیم از این امتحان رو سیاه بیرون نیائیم .
مطالبی كه لازم است عرض كنم به صورت خلاصه ذیلا می آورم :
- 1 با آنكه لیاقت شهید شدن و در صف شهد ا قرار گرفتن را حتی خیلی بعید می بینم لكن اگر شهید شدم در قطعه شهدا خوی و زیر پای برادران شهیدم دفنم كنند و یكی از علمای خوی كه بر نفس خویش بیشتر مسلط است نمازم را بخواند ( در صورت امكان آقای قراجه ای )
- 2 برادران نسبت به حفظ وحدت وانسجام خود و پیروی از روحانیت مبارز كه علمداران واقعی انقلاب اسلامی هستند كوشا بوده و برای طول عمر امام امت و اتصال انقلا ب اسلامی ایران به انقلاب حضرت مهدی ( عج) دعا كنند .
- 3 آن برادرانیكه احتمالا در حق ایشان سوء ظن داشته ام و یا خدای نكرده غیبتی كرده ام طلب عفو می نمایم و امیدوارم حلالم كنند .
- 4 از تك تك برادران واحدتدارکات تقاضای عاجزانه دارم كه هرروز به فعالیت خود افزوده و اگر از من بدی دیده اند حلالم كنند .
- 5 تمام قرضهائی كه احیانا دارم به دلیل عدم حافظه نمی توانم ذكر نمایم و خانواده ام موظف است اگر از برادران كسی طلب حقی از بابت من بكنند, بپردازند .
- 6 چون بدون زیارت و با آرزوی زیارت كربلا از این دنیا میروم خواهش میكنم كه انشاء الله بعد از آزادی كربلا عكس مرا به عنوان زائر امام حسین ( ع) ,بزرگ آموزگار شهادت به كربلا برده و در زیر پای امام ( ع) نصب نمائید و در زیرش جمله ( با آرزوی زیارت تو شهید شدم یا حسین) را بنویسید . قربانعلی شرفخانلو
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو