نام: ناصر

فامیل: تازه قلعه

فرزند: قادر

محل تولد: نقده

تحصیلات: اول راهنمایی

تاریخ شهادت: 28/4/68

محل شهادت: بوکان

نحوه شهادت: کمین حزب منحله

محل دفن: مزار شهدای نقده

تحصیلات شهید ناصر تازه قلعه، تا اول راهنمایی بود، که به خاطر جنگ، دیگر رغبتی به درس نشان نمی داد، حتی خانواده اش خواستند با ازدواجش مانع از رفتن به جبهه شوند چون می گفتند برادر دیگرت نیز در جبهه است که ازدواج نیز تأثیری در فعالیتهایش نگذاشت. مدت زندگی مشترکشان 5 سال بود، حاصل این زندگی دو فرزند پسر می باشد که هنگام شهادت پدرشان یکی 3 ساله و دیگری 7 ماهه بود، آن زمان ساکن شهرستان نقده بودند.

شجاعت و نترس بودن بارزترین خصوصیاتش بود. شهید تعریف می کرد که گلوله از کنار گوشم رد می شد و کوچکترین ترسی به خود راه نمی دادم، چون معتقد بود نهایتش شهادت است که بالاترین هدیه خداوند است. و خصوصیت دیگرش اراده اش بود، مصر بودن در رفتن به جبهه که حتی تولد فرزندانش مانع از رفتن او به جبهه نشد.

آرزوی شهید  اینکه دوست داشت زودتر صاحب اولاد شویم و عشق او با شهادت با عشق به امام راحل قرین شوده بود که درست 40 روز بعد از رحلت امام(ره) به شهادت رسید.

وی  اولین بار 12 سالگی با برادر و پدرش به جبهه رفت، مطمئناً اولین مشوق خانواده بودند. اما حضور در جلسات در مسجد و پایگاه های بسیج و هم هدف بودن با دوستانش نیز عامل دیگر تشویقش بود.

مجروحیت شهید: هلی کوپتر عراقی که از منطقه ایران می گذشت با تیر اندازی رزمندگان ، هلی کوپتر سقوط کرده و منفجر می شود که بر اثر موج انفجار تا چندین روز از گوش هایش خون می آمد.

قبل از شهادتش که رفت  باغ رضوان از آن بلندی به شهر نگاه می کرد و می گفت خانه آخرمان اینجاست، این خانه ها فقط گذرگاه هستند .

نحوه شهادت: در بوکان در کمین حزب منحله افتاده و و با اصابت تیر مستقیم دشمن به قسمت سر در تاریخ 15/4/68 ، به شهادت رسیده بود. 13 روز بعد یعنی 28/4/68 تشییع گردید که مصادف با روز تاسوعای حسینی بود.

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو