تبلیغات
yasinhoseini - شهید بهروز صبوری
جمعه 9 اسفند 1392

شهید بهروز صبوری

   نوشته شده توسط: yasin hoseini    

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»، هنوز هم شهدایی هستند که جمعی از بستگان، چشم‌انتظار بازگشت پیکر پاک آنها مانده‌اند.

 

گاه  و بیگاه خبر از تدفین شهدای گمنام د رگوشه و کنار این شهر به‌گوش می‌رسد و پای ثابت همه این مراسم، مادران، پدران، خواهران و برادران شهدای مفقودالاثر شده‌ای هستند که با خود می‌گویند شاید عزیز آنهاست که روی دست مردم تشییع می‌شود.

 

آخرین نمونه از این شهدا، «بهروز صبوری» است؛ کسی که همین یکی دو روز قبل، انتظار مادرش به پایان رسید و بعد گذشت قریب به سی و یک سال، مشخص شد که پیکرش کجاست.

 

پلان یکم

مادر شهید «بهروز صبوری» به آرزویش رسید / پیکر بهروز بعد از 30 سال شناسایی شد

 

مادر شهید «بهروز صبوری» در مراسم تقدیر از عوامل فیلم «شیار 143» گفته بود: آرزوی من این است که بعد از این همه سال تنها یک بند انگشت از فرزندم برای من بیاورید.

 

نهایتاً تحقیقات در این زمینه مشخص کرد که پیکر مطهر شهید بهروز صبوری در جریان به خاک سپاری جمعی از شهدای گمنام در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در اردیبهشت ماه سال 1389 به خاک سپرده شده است.

 

پس از نمونه‌گیری از خون مادر شهید و دیگر اعضای خانواده وی و تطابق با نمونه DNA اخذ شده از استخوان‌های شهدای گمنام که در یک بانک نگهداری می‌شود، نتیجه آزمایشات بدین گونه اعلام شده است که تمامی اطلاعات با پیکر شهیدی که در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر در سال 1389 به خاک سپرده شده است، تطابق دارد.

 

پلان دوم


هفته آینده پسرم را می بینم / حالا برای پسرم عروسی می‌گیرم و همه دعوتید

 

مادر شهید بهروز صبوری پس از پیدا شدن جسد فرزند شهیدش گفت: فردا عازم مشهدم و پس از آن چهارشنبه برای دیدن پسر شهیدم به بوشهر خواهم رفت.

  

وی ادامه داد: حالا می توانم برای پسرم عروسی بگیریم و همه در این جشن دعوت هستید.

 

مادر شهید به فرزند خود به مشهد مقدس اشاره کرد و گفت: فردا برای پابوسی امام رضاعلیه‌السلام به مشهد می روم و روز چهارشنبه به بوشهر برای دیدار مجدد فرزندم پس از 31 سال خواهم رفت.

 

پلان سوم


مادر شهید صبوری اردوهای راهیان نور بوشهر را افتتاح می‌کند 

 

 

 

رضا آب شیرینی، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو» از همزمانی افتتاحیه اردوهای راهیان نور این استان و حضور مادر شهید صبوری در این استان و اولین ملاقات وی با فرزندش خبر داد.


وی در خصوص اردوهای راهیان نور گفت: در ماه اسفند، اولین کاروانی که راهی اردوهای راهیان نور خواهد شد، واحد خوهران بسیج دانشگاه خلیج فارس به تعداد 170 نفر است. این کاروان، از مسیر دوکوهه وارد می شوند. یک شب را در این منطقه به حضور خواهند داشت و سپس از مناطق عملیاتی فتح المبین، فکر، دهلاویه، هویزه، طلاییه، شلمچه و شهدای گمنام شرق کارون بازدید می کنند.

 

پلان چهارم

 

تصاویر / تدفین شهیدی که 30سال مفقودالاثر بود

 
 
 

بازگشت پیکر مطهر شهید «بهروز صبوری» و مشخص شدن محل دفن وی، از آن دسته اخباری است که مخاطبان را هم شاد می‌کند و هم کنجکاو.

 

 

شادمانی به این دلیل که قصه هجرانی 30 ساله، بالاخره به‌سر رسیده است و کنجکاوی از این جهت که دانستن نشانی محل دقیق و خبردار شدن از چگونگی و جزئیات تدفین این شهید به‌عنوان شهید گمنام، می‌تواند بسیار جالب باشد.

 

 
پیکر این شهید به‌همراه دو شهید دیگر هشت سال دفاع مقدس، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهراسلام‌الله‌علیها روز دوشنبه 27/2/89 پس از تشییع بر روی دستان مردم بوشهر و دانشجویان دانشگاه خلیج فارس به خاک سپرده شد.
 
 
این مراسم شکوهمند با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان استان از میدان رفاه تا دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.
 
در ادامه تصاویر از مراسم تدفین این دو شهید را ملاحظه می‌فرمایید: